تصاویر منتخب

نشست مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با دکتر محسنی بندپی نماینده مجلس شورای اسلامی

 

نشست مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با دکتر محسنی بندپی نماینده مجلس شورای اسلامی

 

به گزارش روابط عمومی بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان  مازندران، مهدی بیژنی مدیربنیادمسکن انقلاب اسلامی شهرستان نوشهر ازنشست مهندس خانی نوذری  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران با دکتر محسنس بند پی نماینده مردم شریف شهرستانهای نوشهر ،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی میزان  اعتبارات و افزایش آن در راستای تسریع  در اجرای طرح های توسعه روستایی در شهرستان خبرداد .

مهدی بیژنی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نوشهردراینخصوص گفت : دراین جلسه مهندس خانی نوذری مدیرکل بنیاد مسکن مازندران بابیان وظایف وشرح خدمات بنیاد مسکن در بخشهای مختلف شامل تهیه طرح هادی ، اجرای طرح هادی، صدور اسناد مالکیت، بهسازی وبازسازی مسکن روستایی، تأمین مسکن محرومین، احداث وارائه تسهیلات مسکن در شهرهای زیر 25 هزارنفر جمعیت و سایر خدمات عمرانی در روستاها، طی گزارشی عملکرد این نهاد را تشریح نمود.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با اشاره به جزء الف ماده ۲۷قانون ششم  توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی عنوان کرد: بنیاد مسکن با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گامی مهمی در جهت تدوین برنامه ی توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان مازندران برداشته است که  این برنامه با تکیه بر مشارکت و سرمایه گذاری بخش غیر دولتی(خصوصی،تعاونی و مردم نهاد) و نیز با مشارکت نیروهای محلی و با بهره گیری از تسهیلات بانکی و حمایت های دولتی تدوین گردیده است.

وی همچنین اظهارداشت: به طور کلی برنامه ی مذکور با تأکید بر تقویت اقتصاد روستایی و توسعه ی اقتصاد صادرات محور تعریف گردیده است که این چشم انداز ، سند جاذبه ها برگشت جمعیت و اشتغال پایدار در روستاها را ایجاد کند .

مدیرکل بنیاد مسکن استان مازندران در ادامه با اشاره به تفاهم نامه های تنظیم شده با سازمان بهزیستی افزود : اقدامات مؤثری در قالب پرداخت بلاعوض و تسهیلات کم بهره بانکی به ساخت مسکن خانوارهای دارای دو فرد معلول در روستاها صورت گرفته که با همکاری اداره بهزیستی انجام شده  است ‌.

درپایان این نشست دکتر محمد علی محسنی بندپی  نماینده مردم  شهرستانهای نوشهر ،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده از تمام ظرفیت های موجود برای تسریع در فعالیت های عمرانی روستاها ضرورت دارد اظهارداشت : با توجه به فعالیتهای عمرانی مناسب درروستاها واسقرار منابع وامکانات توسط دستگاههای متولی علی الخصوص بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،  می بایست در راستای برگشت جمعیت از شهر ها به روستاها با عنوان مهاجرت معکوس و همچنین حفظ جمعیت موجود روستاها از سوی دستگاه های اجرایی خدمات رسان اقدامات موثرتری صورت پذیرد.

وی همچنین از فعالیتها وعملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در عمران وآبادانی روستاها تقدیر نمودو خواستارتداوم این روند با سرعت و دامنه فعالیت بیشتر شد.


تاريخ انتشار : 1399/05/04 14:21 | دسته بندی : 1 | بازدید : 94

مشاهده نظرات - 0 نظر

ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب
- ارسال شده توسط ناشناس
کلیه حقوق این پورتال متعلق به شرکت البرز افراز طبرستان می باشد.