تصاویر منتخب

وقوع طوفان و جاری شده سیل دربرخی شهرهای استان مازندران

وقوع طوفان و جاری شده سیل دربرخی شهرهای استان مازندران

بر اثر بارش شدید باران چند روز اخیر دراستان وبویژه مناطق وشهرهای غربی از جمله رامسر، تنکابن ، عباس آباد وجاری شدن  سیلاب درشهرستان تنکابن با بیشترین صدمات که بر اثر آن به واحد های مسکونی ، معابروپلها، باغها و... خساراتی وارد شده است.

درهمان ساعات اولیه وقوع حادثه واطلاع یافتن مسئولین شهرستانی مدیر بنیاد مسکن شهرستانهای مذکور درمناطق حادثه دیده حضور یافته و هماهنگی صورت پذیرفته سایر  همکاران شهرستان نیز درمحل حادثه حضور یافتند .

 

با برنامه ریزی وتقسیم کارشناسان در مناطق حادثه  دیده , بازدید را شروع که ظرف مدت 6 ساعت  کلیه بازدیدها پایان یافته وتعیین خسارت شدند ودر حدود 150فقره از منازل مسکونی بین 5 تا 75درصد خسارت دیده شناسایی شدند .

به گزراش مدیران شهرستانهای رامسر وتنکابن با توجه  به بحران طبیعی حادث شده در این شهرستانها که به برخی اماکن و ابنیه عمومی و راههای روستایی و باغات و زمین های کشاورزی خسارت هایی نیز وارد شده است ، حضور کارشناسان بنیاد مسکن استان و شهرستان در مناطق حادثه دیده جهت یاری رسانیدن و همچنین بازدید و کارشناسی میزان خسارت وارده به اماکن روستایی ، در همان زمان های اولیه و ابتدایی حادثه ، حضور یافته وبه گزارش گیری و ارزیابی میزان خسارات وارده مشغول شدند.

طبق گزارشات واصله از مدیران بنیاد مسکن شهرستانهای مذکور هم اکنون روند ارزیابی میزان خسارات وارده به واحد های مسکونی پایان یافته و بناها وصاحبان آن شناسایی ومراحل تکمیل پرونده و سایر اقدامات بعدی دربنیاد مسکن شهرستانهای مورد خسارات ادامه دارد.

همچنین همکاری و همیاری کلیه مردم و افراد بومی منطقه حادثه دیده در جهت هموار نمودن مسیر عمران و آبادی و بازسازی مناطق ، از اهمیت شایانی برخوردار می باشد .

 

حضور مسئولین کشوری، استانی درمناظق سیل زده به روایت تصویر

حضوراستاندارمازندران ومدیرکل بنیاد مسکن مازندران وسایر مدیران استانی وشهرستانی  درمناطق سیل زده و با اشاره به خسارت های ناشی از سیل در روزهای اخیر، خواستار نظارت بیشتر بر ساخت و سازها بویژه در حاشیه رودخانه ها و زیرساخت های استان شد و گفت که با هرگونه کوتاهی در این زمینه برخورد خواهد شد.حجم بالای بارش ها در غرب استان و ساخت و ساز های حاشیه رودخانه ها دو عامل اصلی در ایجاد خسارت بودند که باید با برنامه ریزی اصولی ، در جهت کاهش آسیب ها در وقایع احتمالی آینده گام برداریم .

 

حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه با  هیات همراه درمناطق سیل زده استان مازندران

 

بازدید مهندس تابش ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باتفاق نجار ریاست سازمان مدیریت بحران کشور ، اسلامی استاندار، خانی نوذری مدیرکل بنیاد مسکن مازندران وسایر مسئولین از روستاهای حادثه وخسارات دیده شهرستان تنکابن

 

 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بازدید از مناطق سیل‌زده غرب مازندران با بیان اینکه کمک‌ها به مناطق سیل‌زده باید در هیأت دولت به تصویب برسد، گفت: بعد از برآورد واحد به واحد خسارت دیده‌ها انجام شد از منابع داخلی بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: هدف از این بازدید انجام بررسی اولیه از میزان تخریب و کمک‌ها است.


مهندس تابش با اشاره به اینکه خسارت وارد شده به این منطقه وسیع بوده است، افزود: به‌ تعدادی از روستاها و شهرها خسارت وارد شده است ولی مردم مطمئن باشند که در اسرع وقت بررسی‌ها را انجام می‌دهیم و به‌مثابه همه نقاط کشور که دچار خسارت شدند برای احداث و یا ترمیم تسهیلات و کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن کشور بیان کرد: همچنین در زمینه لوازم منزل و در بحث معیشتی تسهیلات و کمک‌های بلاعوض پرداخت می‌شود.


رئیس بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه هیچ کمک بلاعوضی به خانه هایی که در مسیر و یا حریم رودخانه واقع شده و آسیب دیده اند ، پرداخت نمی شود، تصریح کرد: به این دست از منازل کمک می کنیم تا در داخل بافت روستا و با کاربری مسکونی زمین تهیه شود و در این زمینه به آنان کمک بلا عوض می کنیم

 


تاريخ انتشار : 1397/07/18 09:26 | دسته بندی : 1 | بازدید : 258

مشاهده نظرات - 0 نظر

ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب
- ارسال شده توسط ناشناس
کلیه حقوق این پورتال متعلق به شرکت البرز افراز طبرستان می باشد.