تصاویر منتخب

نشست مدیرکل بنیاد مسکن با اصغریان رستمی مدیرکل امورروستایی استانداری مازندران

    نشست مدیرکل بنیاد مسکن با اصغریان رستمی مدیرکل امورروستایی استانداری مازندران

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران ، محمد خاني نوذري مدير كل بنياد مسكن انقلاب اسلامي مازندران از برگزاري جلسه با مدیرکل امور روستایی استاندار ی مازندران خبر داد وگفت: جلسه بررسی وضعیت عملکرد بنیاد مسکن در حوزه های مختلف با حضور اصغریان رستمی مدیرکل امور روستایی استانداری ، خانی نوذری مدیرکل بنیاد مسکن و معاونین دو دستگاه دردفتر کارمدیرکل امور روستایی برگزار گردید.

 

اصغریان رستمی مدیرکل امور روستایی با بیان ابنکه بنیاد مسکن بعنوان مجموعه ای مؤثر و نهاد متولی در حوزه توسعه روستایی می باشد اظهارداشت: حضور در بازسازی مناطق جنگی ، حادثه دیده ناشی از بلایا وحوادث قهری وطبیعی(زلزله، سیل وطوفان و..)، بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی، اجرای طرح هادی و استفاده از ظرفیتها و پتانسیل موجود درایجاد ،تقویت وگسترش فضاهای گردشگری با نگاه بوم گردی و... از ویژگیها وعملکرد بنیاد مسکن از بدو تأسیس تاکنون بوده وهمچنان نیز ادامه دارد.

 

وی گفت: توسعه و عمران و آبادانی در سایه مشارکت و همدلی همه ارگانها با همکاری مردم میسر می گردد ورفع موانع و مشکلات و ایجاد رفاه وآسایش برای مردم هدف همه دستگاها می باشد که باید با تشریک مساعی این مهم عملی شود.

در ادامه این جلسه خانی مدیرکل بنیاد مسکن مازندران ضمن ارائه گزارشی اجمالی از عملکرد بنیاد مسکن در حوزه های مختلف، بیان داشت:  تهیه طرح  ، اجرای طرح هادی، صدور اسناد مالکیت در دو بخش روستایی وشهری(شهرهای زیر 25 هزارنفر جمعیت)، احداث بوستان روستایی ، احیاء و حفظ بافتهای باارزش روستا ، بازسازی مناطق حادثه دیده از بلایای طبیعی (زلزله ، سیل و .. ) بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی، احداث مسکن محرومین، ارائه تسهیلات به خانوارهای تحت پوشش بهزیستی ، کمیته امداد و.....  از جمله فعالیتهای این نهاد می باشد.

 

مدير كل بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان مازندران بیان داشت: محرومیت زدایی در روستاها از اهداف اصلی بنیاد مسکن می باشد که این هدف از فرمایشات گرانقدرحضرت امام (ره) بوده و بنیاد مسکن نیزبا همین عنوان رسیدگی به وضعیت محرومان ومستضعفان جامعه به فرمان آن امام فقید تأسیس شده است.

خانی با بیان این موضوع که حدود 43 درصد جمعیت استان درروستاها ساکن هستندخواستارتوجه ویژه دربخش اختصاص اعتبارهای ملی شد و افزود: نگاه ویژه به روستاهای استان با توجه به اینکه حدود 43 درصد جمعیت با احتساب شهرهای کوچک که بنیاد مسکن وبرخی دستگا های اجرایی ، متولی خدمات رسانی هستند ضروری       می باشد.

  مدیرکل بنیاد مسکن درادامه به برنامه های این نهاد در حوزه تهیه طرح های هادی به  شناسايي پهنه هاي مناسب توسعه كاربري هاي مسكوني در استان مازندران اشاره کردو گفت :  به منظور جلوگيري از تغيير كاربري غير مجاز اراضي كشاورزي  وحفظ و صيانت اراضي زراعي و باغي استان مازندران و جلو گيري از ساخت وسازهاي  غير مجاز  با توجه به اين كه استان مازندران داراي پتانسيل گردشگري ، تفريحي و توريستي مي باشدجهت شناسايي پهنه هاي مورد نظرجلساتی با استاندار ومعاون امورعمرانی برگزارنموده وطرح مذکور دردست بررسی می باشد.

 

خانی با ذکراینکه  استان مازندران از استانهای حادثه خیز در کشور می باشد تأکید کرد:بهسازی و مقاوم سازی واحدای مسکونی با نظارت کارشناسان این نهاد و رعایت ضوابط وقوانین مقررات ملی ساختمان از ضرورتهایی است که مورد تأکید می باشد که در اینخصوص نیز تسهیلات ویژه وسایر خدمات جهت هم استانی های عزیز مهیا می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن در پایان افزود: مشارکت ، همکاری و هماهنگی دستگاهها اجرایی مرتبط علی الخصوص دهیاریها درروستاها درراستای توسعه ،عمران و آبادانی جهت حفظ منابع وسرمایه ملی و همچنین جلوگیری از هزینه های مجدد، ضروری ولازم می باشد.

 


تاريخ انتشار : 1396/10/19 16:15 | دسته بندی : 1 | بازدید : 194

مشاهده نظرات - 0 نظر

ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب
- ارسال شده توسط ناشناس
کلیه حقوق این پورتال متعلق به شرکت البرز افراز طبرستان می باشد.