مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران :  نیت واقفین جز رضای خدا و رفع مشکلات مردم نیست.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران : نیت واقفین جز رضای خدا و رفع مشکلات مردم نیست.

  • منتشر شده در: 10/ 08/ 1400
  • توسط: مدیر

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران :

نیت واقفین جز رضای خدا و رفع مشکلات مردم نیست.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران، مهندس علی اصغر آسمانی مقدم مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندان، در راستای افزایش تعاملات و همچنین به منظور تسریع و تسهیل در اجرایی شدن تفاهم نامه بین دو دستگاه مبنی بر صدور سند مالکیت اماکن مذهبی و موقوفه تولیت اداره کل اوقاف و امورخیریه دیدار و به تبادل نظر پرداخت.

مهندس آسمانی مقدم در این دیدار با اشاره به نیت واقفین و وظایف محوله این دو سازمان گفت:  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران  و اداره کل اوقاف استان با همکاری و تعامل بین بخشی می بایست مشکلات این حوزه را مرتفع نمایند.

وی افزود: نیت واقفین خیراندیش جز رضای خدا و رفع مشکلات مردم نبوده و نیست ، لذا این دو سازمان برای رفع مشکلات مردم که مهم ترین آن خانه دار شدن روستاییان و محرومین جامعه است باید با تعاملات بیشتر در این امر خیر پیش قدم باشند.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندان در سخنانی گفت: اوقاف در روستاها و شهرهای استان مشکلاتی دارد ، بدین‌معنا که مردم موقوفاتی را وقف کرده‌اند و باید به لحاظ احراز سند مالکیت تعیین تکلیف شوند. همچنین به دلیل اقتضائات زندگی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی باید تغییراتی به لحاظ فنی و مهندسی در روستاها و شهرها ایجاد شود و ما باید حق و حقوق واقف را حفظ کنیم که خوشبختانه تاکنون بسیاری از این مشکلات با همکاری بنیاد مسکن حل شده است.

وی تصریح کرد: با تعامل مطلوبی که بین این دو مجموعه وجود دارد تلاش شده تا مردم روستاها و شهرها که در اراضی و املاک روستایی ساکن هستند از عمران و آبادانی برخوردار شوند و امیدواریم با تلاش بیشتر بتوانیم خدمات ارزشمندی به محرومین جامعه ارائه کنیم و روز به روز شاهد توفیقات بیشتر باشیم.

گفتنی است در این جلسه در خصوص انجام بند های تفاهم نامه مشترک و قابلیت اجرای پروژه های بنیاد مسکن در اراضی وقفی روستاها در محدوده طرح های هادی روستایی و همچنین صدور اسناد مالکیت روستایی و املاکی که دارای وقف عام هستند نیز تبادل نظر شد.

لازم به ذکر است در این دیدار مرتضی موتنهار معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف مازندران ، حسن روحی رئیس گروه توسعه پایدار طرح های منظومه بنیاد مسکن استان و محسن باقری رئیس گروه امور زمین و سند بنیاد مسکن استان، مدیران کل اوقاف و بنیاد مسکن مازندران را همراهی کردند.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید