برگزاری نشست بررسی موضوعات حوزه صدور سند روستایی نوشهر

نظام مند شدن معاملات، تثبیت مالکیت اراضی، وثیقه مناسب برای دریافت تسهیلات بانکی، کاهش نزاع و اختلاف مرزی و افزایش ارزش اقتصادی املاک از جمله ویژگی های سند مالکیت است.

  • منتشر شده در: 09/ 06/ 1400
  • توسط: محمد داودیان

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران، نشست بررسی موضوعات حوزه صدور سند روستایی در راستای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی با حضور سعید یزدانی فرماندار شهرستان نوشهر ، مهدی بیژنی مدیر بنیاد مسکن شهرستان نوشهر و رضوانی رییس ثبت اسناد و املاک شهرستان، در دفتر فرماندار شهرستان نوشهر با هدف بررسی آمار و چالش ها برگزار گردید .

برگزاری نشست بررسی موضوعات حوزه صدور سند روستایی نوشهر

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران، نشست بررسی موضوعات حوزه صدور سند روستایی در راستای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی با حضور سعید یزدانی فرماندار شهرستان نوشهر ، مهدی بیژنی مدیر بنیاد مسکن شهرستان نوشهر و رضوانی رییس ثبت اسناد و املاک شهرستان، در دفتر فرماندار شهرستان نوشهر با هدف بررسی آمار و چالش ها برگزار گردید .

در این نشست فرماندار نوشهر ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ادارات بنیاد مسکن و ثبت اسناد نوشهر خواستار تسریع در روند کار شد.

یزدانی افزود: صدور سند مالکیت در راستای الحاق موادی به قانون ساماندهی با هدف تثبیت مالکیت روستاییان و افزایش ارزش اقتصادی املاک روستاییان عزیز  و همچنین پیگیری و نمایندگی کار توسط بنیاد مسکن موجبات رفاه متقاضیان و اقشار روستایی گردید.

در ادامه #مهدی_بیژنی مدیر بنیاد مسکن شهرستان نوشهر ضمن ارائه آمار و عملکرد و توضیحات لازم از زحمات رییس و کارکنان ثبت اسناد تقدیر و تشکر کرد.

بیژنی در ادامه افزود در سال ۱۳۹۹ تعداد ۷۵۰ برگ سند تحویل روستاییان شد و در سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۸۰ برگ سند صادر و تعداد ۳۰۰رای در هیات ثبتی قانون ساماندهی  صادر و بیش از ۵۰۰قطعه نقشه برداری و تشکیل پرونده شد.

وی گفت: در سال های اخیر طبق درخواست های روستاییان و ساکنین شهرهای زیر ۲۵۰۰۰نفر جمعیت، بیش از سهمیه ابلاغی نسبت به صدور سند روستایی و شهری اقدام گردید.

وی ادامه داد: از ابتدای طرح تاکنون بیش از ۹۲۰۰جلد سند تحویل روستاییان و شهرهای کجور و پول گردید .

در پایان این نشست با اهدای لوحی از طرف دکتر محسنی بندپی نماینده مردم شریف شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی و سعید یزدانی فرماندار شهرستان نوشهر از مهندس مهدی بیژنی مدیر بنیاد مسکن شهرستان نوشهر جهت صدور اسناد مالکیت روستایی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک تجلیل و قدردانی به عمل آمد.


سپس به مناسبت هفته دولت آیین اهدای سند روستایی به جمعی از اهالی روستای بندپی بخش مرکزی نوشهربرگزار شد.

مهدی بیژنی در این آیین به پروژه های قابل بهره برداری اشاره کردو گفت:  سه پروژه در هفته دولت امسال افتتاح و به بهره داری می‌رسد که به جهت شرایط کرونا مراسم افتتاح یک پروژه را برگزار کردیم . تعدادی از اسناد مالکیت جمعی از اهالی روستای بندپی نوشهر به صورت نمادین با حضور مسئولان شهرستان به مالکان واحد‌های مسکونی این روستا اهدا شد که تا کنون  ۱۶۵ جلد سندمالکیت روستایی به  اهالی این روستا صادر شد.

وی با اشاره مزایای اسناد مالکیت روستایی افزود: نظام مند شدن معاملات، تثبیت مالکیت اراضی، وثیقه مناسب برای دریافت تسهیلات بانکی، کاهش نزاع و اختلاف مرزی و افزایش ارزش اقتصادی املاک از جمله ویژگی های سند مالکیت است.

 

بیژنی گفت : اجرای کانیو و کانال برای دفع آب های سطحی، اجرای زیرسازی و  آسفالت به طول ۳۰۰ متر در روستای انگاس بخش کجور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با مشارکت دهیاری و با هزینه ۳۰۰ میلیون تومان انجام شد.

وی تصریح کرد : پروژه آسفالت روستای حوضکتی بخش مرکزی نوشهر نیز که با مشارکت دهیاری انجام شد، اجرای زیرسازی و جدول و کانیو توسط دهیاری و  اجرای آسفالت به طول چهارصد متر با اعتبار پانصد میلیون توسط بنیاد مسکن محقق شد و در مجموع با اعتبار یک میلیارد تومان این پروژه  در مدخل ورودی روستا صورت گرفت .

 

مهدی بیژنی در خصوص سند مالکیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نوشهر گفت: در خصوص سند مالکیت ۴۶ روستای در بخش مرکزی و ۱۴ روستای بخش کجور اقدام به تشکیل پرونده و نقشه برداری شده که در مجموع در حدود  ۶۰ روستا از طریق قانون ساماندهی با همکاری ثبت اسناد  انجام و برداشت نقشه صورت گرفته و روستاییان محترم اسناد مالکیت خود را دریافت نمودند .بعضی از اراضی در مرحله تشکیل پرونده بوده و مراحل اداری آن برای صدور سند در حال انجام است. از ابتدای این طرح توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نوشهر بیش از نه هزار و ۲۰۰ سند صادر شد و به روستاییان عزیز اهدا گردید و  قطعا همکاری شورا و دهیار و اداره ثبت می تواند در تسریع این پروسه کمک کند.

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید